آموزش مهارت های پیشرفته گل آرایی

25,000,000 ﷼
rose banner 2
25,000,000 ﷼

طراحی با گل یا گل آرایی هنر استفاده از گیاهان و گل‌ها برای خلق یک ترکیب بندی دلنشین و متعادل است. مدارک پیدایش گیاه‌شناسی به اندازهٔ قدمت فرهنگ و تاریخ مصر باستان است. به‌طور حرفه‌ای گل آرایی، باعث به هم پیوستن نظم و هنر و ابزار طراحی با گل می‌شود: خط، فرم، فضا، بافت، رنگ و قاعدهٔ اصلی طراحی با گل: تعادل، تناسب، ریتم، تضاد، هارمونی و اتحاد هستند.

سبک‌های مختلفی از گل آرایی وجود دارد. سبک‌های شرقی، غربی، مخاط و اروپایی صنعت تبلیغاتی گل را متأثر کرده و به شکل امروزی درآورده است. هنر ژاپنی آرایش گلها (ایکابانا) یک سبک ژاپنی یا شرقی است و سه خط اصلی آسمان، انسان و زمین را به هم متحد می‌کند. در مقابل، سبک اروپایی بر تنوع رنگ و گیاهان تأکید دارد و تنها محدود به گلهای شکوفه دار نیست. طرح‌ها به‌طور تاریخی بوسیلهٔ تقارن، غیر تقارن، افقی و عمودی در نام‌های مختلف توصیف می‌شوند. در نظم آرایی گلها، طراحی با گل شامل تاج گل، دستهٔ گل، حلقه‌های گل، گل بند، گل سینه، دسته گلهای که برایشان به سینه تهیه می‌شود و قوس‌ها، می‌شود.

گل آرایی هنر چیدمان گلها و گیاهان برای آراستن و تزئین خانه و یا هر محل دیگری است که مراسم در آن برگزار می شود. سالهاست که انسان از گلها به صورت های مختلف از جمله خشک شده، زنده و حتی به صورتهای گلهای مصنوعی جهت تزئین محیط زندگی خود در جشنها و اعیاد و برخی آیین های مذهبی استفاده میکند. در جوامع مدرن، هنر طراحی به خدمت گرفته شده و گلها با چیدمانی دقیق در سبدهای مخصوص، زیبایی چشمگیرتری را منعکس میکنند، در حالیکه جوامع دیگر به صورت تاج گل و یا دسته گلی بدون ارایش در گلدان استفاده کرده اند.

ویژگی های دوره

 • درس 36
 • آزمونها 0
 • مدت زمان Lifetime access
 • سطح مهارت All levels
 • زبان فارسی
 • دانشجویان 1355
 • ارزیابی بله

  3 نظر

 1. مژگان بهرامی
  4 مرداد 1401
  پاسخ

  عالی

 2. فاطمه خزائی
  20 آبان 1401
  پاسخ

  کاراتون محشره

 3. زهرا رضایی
  4 بهمن 1401
  پاسخ

  عالیه استاد ،فقط چیدمان باکس قسمت ۲۴ایتم بعدی نداره ؟؟

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *